Menu
Sepetim

Mini Stepne

Mini Stepne
Stepne yani yedek lastik. Aracımızın lastiğinin patladığı, indiği, hava kaçırdığı anlarda yolda kalmamız için kurtarıcı lastiğimiz stepnedir. Stepne, taktığınızda otomobiliniz estetiğini korur. Yolda kaldığınız anda yedek lastiklerinizi (stepne) takıp, bulunduğunuz bölgeye en yakın lastik tamircisine gitmeniz gerekir. Çünkü stepnelerin sırt tasarımı, standart bir lastik kadar sağlam değildir. Normal stepneler araçta çok yer kapladığı için “Mini Stepne” kullanımı artmıştır. Artık her sürücünün bagajında mutlaka mini stepne lastiği bulunmalıdır. Görünümleri ve kullanımı gereği oldukça pratik ve yer kaplamazlar. Yaşadığınız sıkıntı sonrası sizi sorunsuz ve güvenli şekilde yola bağlar.

Mini stepne tüm otomobil marka ve modellerini uyum göstermektedir. Sadece run flat lastik kullanan araçlarda mini stepne kullanılmaz. Mini stepne alırken, aldığınız ürünün lastik ve jant ölçüşünle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bijon aralığını göz önünde bulundurarak mini stepne almanız gerekmektedir. Aklınıza takın konularda lastik danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Mini Stepne Fiyatları
Mini stepneler, tüm araçlara uyum sağlaması için uluslararası ölçülere göre alaşımlı alüminyum jant özelliği ile üretilmektedir. 2500 kg’a kadar tüm otomobil araçlar bu ürünlerden kullanabilirler. Maksimum tavsiye edilen hız limiti 70km/s.’tir. Maksimum yükleme limiti; 630kg/1386 lbs’dir. Maksimum basınç; 420 Kpa/60psi’dir.

Mini stepneler oldukça hafif ürünlerdir. Ağırlıkları 7kg, kalınlıkları 9cm, lastik çapı ise 58cm’dir. Ürünümüzün Jant kısmı TSE’nin 8987 No’lu Karayolu Taşıtları – Otomobiller – Hafif Alaşımlı Döküm Jantlar standardına uygun şekilde teknik kapasiteye sahiptir. Lastik kısmı ise uluslar arası DOT sertifikasına sahiptir. Sitemizden aracınıza uygun mini stepne fiyatlarını inceleyebilirsiniz.