() Ürün

LASTİK ARAMA


R

JANT ARAMA


   R

Telefonla Sipariş Canlı Destek

Lastik Ürünleri

2013 Lastik Fiyat Listesi

Haber & Duyuru

Son Eklenen Ürünler

Michelin Yeni Kış Lastiği Alpin A4 Özellikleri

 

Michelin Yeni Nesil Kış Lastiği Alpin A4 Özellikleri Sırları

 

 

Dördüncü nesil Michelin Alpin, her türlü kış sürüş koşullarında; yağmurda, karda ya da buzda, yol tutuş, lastik ömrü ve enerji verimi bakımından eşsiz bir performans sunuyor. Pratik açıdan, lastiğin artırılmış yol tutuşu sürücülerin bir önceki nesil lastikle olduğundan yüzde 10 daha kolay kalkış yapabilmelerini sağlıyor. Fren mesafesiyse yüzde 5 daha kısa. Michelin Alpin, araç kullanıcılarına belli başlı rakiplerine göre neredeyse bir kış daha uzun sürüş imkânı sunuyor. Bu iki performans özelliğine ek olarak, yeni lastik yakıt bakımından da daha verimli... Hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğünde, zemin kuru bile olsa yaz lastiklerinin kauçuğu sertleşir ve yola tutunma özelliğini kısmen kaybeder. Bu nedenle sıcak 7 derecenin altına düştüğünde, güvenlik adına kış lastiklerinin kullanılmasını öneren Michelin, yeni kış lastiği Alpin A4’le ürün yelpazesini genişletti. 

Michelin’in yeni kış lastiği Alpin A4; şehir içi modellerden, kompaktlara, MPV’lere ve aile tipi otomobillere kadar çok çeşitli tipte araca yönelik tasarlanmış. Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa sunulan Alpin A4, her türlü kış sürüş şartlarında; yağmurda, karda ya da buzda yol tutuş, lastik ömrü ve enerji verimi bakımından eşsiz performans sunuyor. 

Yeni Alpin A4, artırılan yol tutuşuyla sürücülerin bir önceki nesil lastikle olduğundan yüzde 10 daha kolay kalkış* yapabilmelerine olanak tanıyor. Fren mesafesiyse yüzde 5 daha kısa** ve daha uzun lastik ömrü ile belli başlı rakiplerine göre daha uzun (neredeyse bir kış daha uzun) sürüş imkânı tanıyor***. Bu iki performans özelliğine ek olarak, yeni lastik yakıt tüketimi açısından da daha verimli. 

Michelin’in son kış lastiği, grubun bir performans özelliğini diğeri için feda etmeme stratejisinin iyi bir örneği. Bu, performansın birkaç farklı alanda aynı anda iyileştirilmesi anlamına geliyor ve Michelin’in çözdüğü teknik sorun da tam olarak burada.

YENİ ALPIN’İN TEKNİK SIRLARI 
Dördüncü nesil Michelin Alpin’in eşsiz güvenlik performansı sağlarken bir yandan da daha uzun lastik ömrü ve düşük yakıt tüketimiyle tasarruf sağlayabilmesi için Michelin, iki teknolojik gelişme temelinde entegre bir çözüm geliştirmiştir.

Michelin, ilk olarak 2009 yılında ‘X-ICE North’ için geliştirilen lastik sırtında ayarlamalar yapmıştır. Tam Aktif Sırt adı verilen yeni lastik sırtı özelliği beş ayrı teknik çözüm içerir. Lastiğin yol ile temas eden kısmı tek bir basit amaç için tasarlanmıştır: Temas alanının her milimetre karesi aktif olarak üstün yol tutuşu sağlamaya yardım etmelidir. Tekerlek döndükçe, lastikler eşzamanlı olarak ıslak asfalta tutunur, buzu kavrar, ıslak karı tahliye eder ve lastik sırtındaki rijit bloklar sayesinde daha fazla sağlamlık sağlar.

Michelin, ikinci olarak ayçiçeği yağı içeren özel bir kauçuk bileşiği geliştirmiştir. Helio Compound+ adı verilen bu özel kauçuk bileşiği, sadece kış yollarında tutuşu güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda lastiğin ömrünü artırır ve yakıt tüketimini düşürür.

Tam Aktif Lastik Sırtı: Dinamik bir lastik için beş teknik çözüm
Fren, yol tutuşu, stabilite ve sürüş gibi birçok özellikten lastik sırtı sorumludur. Yeni Michelin Alpin’in en iyi üstün performansı sağlaması için, araştırma ve geliştirme ekipleri aynı anda birkaç farklı alan üzerinde çalışmıştır.

1) Kesintisiz sırt deseni
Lastiğin, sırtındaki daha geniş temas yüzeyi sayesinde yanal ve boylamasına mükemmel kavrayış sağlayan benzersiz bir tasarımı vardır. Aynı zamanda, birbirine eş basınç yüzeyleri ve basıncın lastik sırtındaki bir bloktan diğerine kademeli aktarımı sayesinde yol tutuş iyileştirilmiştir.

2) Sırt deseninde daha fazla sayıda kanal
Yeni Michelin Alpin lastik yüzeyi 71 farklı lastik sırtı motifinden oluşuyor, önceki modelin aynı ebadında ise 59 motif vardı; böylece karda çekiş gücü artırılmıştır.
Daha fazla sayıda kanal, karla kaplı yüzeylerde palet etkisini artırır.
 
3) Kanalların zeminle yüzde 50 daha fazla teması
Yeni Alpin’de önceki nesil lastiğe göre kanallar yüzde 50 daha fazla zeminle temas etmektedir. Bunlar kaygan yüzeylerde lastiğin pençe benzeri tutunmasını güçlendirir. 

4) 3D teknolojili StabiliGrip kılcal kanalları
Aynı zamanda, Michelin kendi benzersiz kılcal kanallarını geliştirmiştir. Üç boyutlu tasarlanmış olan bu kılcal kanallar lastik sırtı bloklarının ve dolayısıyla lastiğin sağlamlığını artırır. Çok sayıda olmaları aracın stabilitesini yükseltir.  

Yeni Michelin Alpin üzerindeki kılcal kanallar, dikey ve yatay kıvrımlarla çapraz kaplanmıştır ve bu da lastik sırtı bloklarını daha sağlam yapar. Kanallar birbirlerine kilitlenir ve blokların sağlamlığını artırırlar. Sonuç olarak, lastik yolla temas ettiğinde, maruz kaldığı güçler ne olursa olsun stabilite artar (fren veya hızlanma  sırasında boylamasına güç ya da dönüşlerde yanal güç gibi). Bu da direksiyon hassasiyetini geliştirir.

Ekstra derin kılcal kanallar
Michelin, bir alanda performansı artırırken diğer alandan ödün vermez. Yeni Alpin üzerindeki ekstra derin kılcal kanallar buna iyi bir örnektir. Bu kılcal kanallar kaygan yüzeylerde iyi yol tutuşu sağlar. Ekstra derin olduklarından, kılcal kanallarda 4 milimetrelik aşınmada bile Michelin Alpin aynı tutunmayı sağlamaya devam eder.

Değişken açılı kılcal kanallar
Kılcal kanallar 0° ila 30° ya da 150° arası değişen açılardadır, böylece her yol koşulunda etkili sürüş sağlar. Sonuç olarak, araç hâkimiyeti ve sürüş kolaylığı artar.

5) Kendini temizleyen bir lastik sırtı
Yeni Michelin Alpin, bloklar arasında toplanan kar, çamur ve suyu tahliye edebilen, kendini temizleyen bir lastik sırtına sahiptir.
Omuzlara uzanan yan oluklardan oluşan V şekli tasarımı, suyun ve karın lastiğin dış kenarlarına doğru tahliye edilmesine yardım eder.

Michelin Helio Compound+: Dört alanda performansı artırmak için ayçiçeği yağı
Dördüncü nesil Michelin Alpin, silika ve ayçiçeği yağından oluşan yeni bir kauçuk bileşimi formülü kullanmaktadır. Bu yeni formül dört alanda performansı arttırır:

- Düşük sıcaklıklarda kauçuğun esnekliği korunur, böylece kış yollarında daha iyi yol tutuşu sağlar.

- Lastik sırtı bloğunun sertliği lastik ömrü boyunca korunur, bu şekilde Michelin Alpin’in uzun süreli performansı sağlanır.
-    
- Kilometre randımanı artar.

- Lastikler daha yavaş ısındığı ve daha az enerji kaybı olduğu için, yakıt tüketimi ve dolayısıyla sera gazı emisyonları azalır. 


EKSİKSİZ SERİNİN TEMEL ÜRÜNÜ
Michelin sadece tüm lastik serilerini hızlıca yenilemeyi değil aynı zamanda portföyünü geliştirmeyi de amaçlar. Yeni Michelin Alpin, pazardaki ilk yılında, her biri özel bir hız ve yük endeksine karşılık gelen toplam 35 versiyonu olan 17 ebatta sunulmaktadır, bu ebatların aşağıdaki 15’i Türkiye pazarında satışa sunulmuştur. 

15 İNÇ

16 İNÇ

17 İNÇ

205/65 R15 T

225/60 R16 H

225/45 R17 H / H XL

195/65 R15 T /T XL

215/60 R16 H XL

 

185/65 R15 T

205/60 R16 H / H XL

 

175/65 R15 T

195/60 R16  H

 

195/60 R15 T

225/55 R16 H

 

185/60 R15 T XL

215/55 R16 H / H XL

 

 

205/55 R16 T / H

 

 

195/55 R16  H

 

Avrupa kış lastiği pazarında 16 inç ve daha büyük lastiklerin satışının gelecek üç yıl süresince artması beklenmektedir.

03.10.2012 09:57:33


Detaylı Ürün Arama

Ürün Arama
   
   

Alışveriş Sepeti


Adet ( 6 ) Fiyat ( 500.00 TL )

Sepete Git
Alışverişi Tamamla

Doğru Basınç Lastiklerin Stoklanması Bedava Kargo